POLICIE ČR informuje

28.10.2009 10:10

 

D U Š I Č K Y

 

V tomto období policisté nezaznamenávají zvýšený počet krádeží věcí, které lidé ukládají na hroby k uctění památky zesnulých. Rovněž tak naštěstí nevzrůstá ani počet poškozování pomníků a dekorace.

Bohužel ale dochází ke krádežím a dopravním nehodám.

Zvláště o víkendu před dnem památky zesnulých přijíždí na hřbitovy velké množství lidí upravovat hroby. Této situace využívají zloději ke krádežím volně odložených kabelek, tašek, peněženek a oblečení. Zaměřují se především na starší občany. Pachatelé využívají okamžiku, kdy osoba věc odloží a věnuje se úpravě hrobu.

Rovněž je nutné připomenout, že vozidlo není místo, kde by měly v době nepřítomnosti viditelně zůstávat jakékoli cenné věci. Oblečení, tašky, peněženky nebo například mobilní telefony volně odložené na sedadlech či palubních deskách jsou pro pachatele velmi lákavé. Vloupání a poškození automobilu se dá mnohdy zabránit tím, že pachatel při pohledu do vnitřních prostor vozidla nic cenného neuvidí.

Sama cesta na hřbitov je také spojena s rizikem kapesních krádeží na zastávkách a v prostředcích hromadné  dopravy. 

Apelovat chceme hlavně na řidiče. Na hřbitovy v tuto dobu vyjíždějí řidiči, kteří vozidla řídí spíše výjimečně a mnohdy se jedná o starší občany. Situace na silnici neřeší s takovou rychlostí jako řidič, který s vozidlem jezdí často. Jejich jízda může být pomalejší a nejistá. Řidiči by k sobě měli být ohleduplní a dbát zvýšené opatrnosti.

Policisté v tomto období na hřbitovy a jejich okolí zaměřují zvýšenou pozornost. Dohlíží nad veřejným pořádkem a bezpečností občanů tak, aby pro ně svátky nebyly spojeny se ztrátou a zbytečným stresem.

 

 

                                                                                                               prap. Karel Šefl

Zpět